skvělá, bez chyby | špatná, četné chyby |
horší, drobné chyby | text nelze kopírovat |
Politicko-geografický pohled na Afriku z doby, kdy zde existovala nezávislá území původních obyvatel, část kontinentu ovládala Osmanská říše a na jihu se rozprostíraly burské republiky. I zbytek knihy pojedná o jiném politickém rozložení světa, než takovém, jaký známe dnes ...
Fr. Urbánek v Praze 1882
Fotografická publikace zahrnující sakrální místa země Rusínů a ostatních obyvatel Zakarpatska.
Kvasnička a Hampl v Praze 1929
Popis a dojmy cestovatelské z Krymu na sklonku carské éry.
J. Otto v Praze 1921
Literárněhistorické dílo přehledového charakteru přibližuje vývoj české literatury od jejího prvopočátku po období mezi dvěma světovými válkami. (citace z mlp.cz)
Státní nakladatelství dětské knihy v Praze 1950
Historický román z doby bojů Ludvíka XI. o sjednocení Francie v 15. století. V tomto rámci vypráví autor příběh šlechtické rodiny z Bretaně, do jejíž osudů tragicky zasahuje tento záhadný přízrak. (citace z mlp.cz)
Kniha podrobně a chronologicky popisuje lynčování ve Spojených státech amerických v průběhu let 1889 až 1918. Vedle jednotlivých událostí je zde i podrobný seznam obětí násilností, tedy nejen vražd. Obětmi lynče bývalo převážně afroamerické obyvatelsto na jihu USA, ale v některých případech se „samozvaní soudci“ zaměřili i na své bílé spoluobčany.
National Association for the Advancement of Color People, New York 1919
Autoři se snaží na dostupných dokumentech zachytit přerod Slovenska jako součást ČSR až po vznik klerofašistického loutkového státu.
Ústav pamäti národa v Bratislavě 2008
Odborná publikace o porodnictví z poslední čtvrtiny 19. století.
Josef Kolář v Praze 1876
O životě a konci jednoho ze šlechticů a předních mužů stavovského povstání proti Habsburkům, který byl popraven na Staroměstském náměstí roku 1621 spolu s dalšími 26 rebely.
Družstvo pro zřízení mohyly Vilému Konecchlumskému z Konecchlumí v Jičíně 1907
O konci rodu Smiřických ze Smiřic a tragickém úmrtí Kateřiny Elišky Smiřické, která se nesmířila s možnou ztrátou svého sídla v Jičíně, jejíž život nebyl právě snadný, byť pocházela ze vznešeného rodu.
V. Kudrnáč v Turnově 1901
Vražda Anežky Hrůzové v Polné roku 1899 , vyvola širokou histerii a podezdření o rituální vraždě, kterou měl údajně spáchat mladý Žid Leopold Hilsner. Do případu se vložil i profesor Tomáš G. Masaryk, který rázně zpochybnil, že by mohlo jít o rituální vraždu a celý proces prohlásil za antisemitský. Sice tím zvrátil tento motiv, ale i tak byl L. Hilsner odsouzen za vraždu k terestu smrti, který mu byl snížen na doživotí a roku 1918 byl z vězení propuštěn.
Doslovný otisk stenografických protokolů.
E. Beaufort 1899
Cestopisné črty, v nichž spisovatelka zachytila své vzpomínky na putování po území dnešního Slovenska a Maďarska. Z jednotlivých textů se skládá pestrý obraz života venkovských lidí, jejich zvyků, tradic, písní, říkadel a her. (citace z mlp.cz).
Městská knihovna v Praze 2019
Patnáct nejznámějších českých a slovenských pohádek, převyprávěných Boženou Němcovou. (citace z mlp.cz).
Městská knihovna v Praze 2019
Formou abecedně uspořádané encyklopedie autor vybírá fakta a útržky z pestré škály oblastí, u nichž panuje vžitý mylný výklad či představa. Vtipnou a čtivou formou pak tyto "obecně oblíbené omyly" uvádí na pravou míru. (citace z mlp.cz)
Sbírka básní z období mládí a platonické zamilovanosti.
J. Otto v Praze 1887
Série prozaických prací zveřejněných většinou v různých časopisech.
F. Šimáček v Praze 1888
O městysu Mohelno na jižní Moravě a jeho okolí, o jednom z nejstarších osídlených místech v naší vlasti.
nákladem vlastním 1930
O městysu Mohelno na jižní Moravě a jeho okolí, o jednom z nejstarších osídlených místech v naší vlasti.
Společnost přátel starožitností českých v Praze 1911
Nový občanský zákoník platný od 1.1.2014 bez pozdějších úprav a novel.
Parlament České republiky v Praze 2012
Historie českého náboženského pohledu na věc od kališníků až po evangelíky v nově vzniklé ČSR. Kniha nezahrnuje Československou církev husitskou.
B. Kočí v Praze 1920