skvělá, bez chyby | špatná, četné chyby |
horší, drobné chyby | text nelze kopírovat |
Temné a dech beroucí dílo známého amerického básníka. Rozhodně stojí za přečtení...
Městská knihovna v Praze 2013
Stučné životopisné dílo o J.A.Komenenském určené pro dobovou mládež.
Česká grafická Unie 1919
Inženýr Prokop svým mocně nebezpečným vynálezem jménem krakatit přitáhl příliš nechtěné pozornosti a chtivých rukou. Navíc jej zradil přítel... je to však skutečnoust či výplod jeho blouznění ?
Českoskovenský spisovatel 1982
Věc makropulos je věc opředena tajemstvím, které se začne rozplétat při vleklém dědickém sporu trvajícím desítky let. Kdo je ta záhadná žena, která zná podrobnosti tolik let staré, že ještě nemohla být ani na světě ?
Českoskovenský spisovatel 1994
Kosmův letopis český v překladu V.V.Tomka, tentokrát vedle verze češké i verze původní, tedy latiská. Druhou část knihy tvoří následovníci - kronikáři. Například kanovník vyšehradsjý, Mnich sázavský nebo letopisec Jarloch.
Museum království českého 1874
Zajímavá studie o životě a přínosu věrozvěatů Cyrila a Metoděje
Spolek komenského 1906
Životopis významného českého architekta, který vytvořil jedny z nejvýznamnějším architektonických památek urbanistického stylu u nás, například Národní dům v Prostějově nebo budova muzea v Hradci Králové.
Jan Štenc v Praze 1922
Propagační brožůra přeložena do češtiny, jejímž obsahem je odůvodnění zrušení americké neutrality a vstup Spojených států amerických do 1. světové války.
Výbor pro veřejnou informaci ve Washingtonu 1917
Proces z bratry Popely z Lobkovic nepatří asi k nejznámějším, o to je však zajímavější. Horlivý katolík Jiří Popel z Lobkovic, známý svým přehnaně sebejistým chováním, zašel ve své pýše příliš daleko a podráždil svého chlebodárce císaře Rudolfa II., na což vzápětí krutě doplatil. Publikace byla vydána k tříset létům od této události.
tiskem dra Edv.Grégra v Praze 1894
Soubor balad a básní romantických z pera Jana Nerudy
Městská knihovna v Praze 2011
Píše se rok 1918 a na jihočeském zámku Kratochvíle se znenadání objeví tajemný, ale velmi osobitý a šarmantní plukovník kníže Megalrogov...
Městská knihovna v Praze 2013
Nadčasový příběh univerzitního mistra Kampanuse se odehrává v pohnutých časech počátku 17. století, kdy vrcholí boj o náboženství v českých krajinách a toto úsilí je ukončeno popravou českých pánů. To je však pozadí příběhu. Čestný a spravedlivý Kampanus musí neustále čelit nátlaku nových pánů, mezi nimiž má i nepřátele. A veškeré naděje mizí popravou vůdců rebelie proti císaři.
Městská knihovna v Praze 2011
Víte jaké jsou ty nejlepší šaty, zvláště jsou-li určeny pro samotného císaře ? Tato pohádka vám to prozradí.
Městská knihovna v Praze 2010
I když tato kniha neopomíjí historii české štechty, obrací se především na čtenáře soudobé. Publikace pochází z konce První světové války a autor si nikterak servítky nebere. Vypočítává zde odcizení a poněmčení české šlechty na mnohých příkladech, byť neopomíjí ani šlechtu vlasteneckou.
Českomoravské podniky tiskařské v Praze 1918
V překladu E.Tonnera si nejprve můžete přečíst příběh českého exulanta a spisovatele mistra Pavla Sránského z období třicetileté války. On samotný je pak autorem místopisného díla, v kterém nás provází po Království českém v době těsně předbělohorské.
Jan Otto v Praze 1893
RADY A POKYNY PRO MLADOU NEVĚSTU, KTERAK SE CHOVATI A JAK ZACHÁZETI S INTIMNÍMI A OSOBNÍMI VZTAHY VE SVAZKU MANŽELSKÉM KU PROSPĚCHU NEZRUŠITELNOSTI TÉTO POŽEHNANÉ SVÁTOSTI A PRO SLÁVU BOŽÍ.
Takto zní skutečný název této třístránkové příručky. Dnes by její název, dle charakteru obsahu, mohl být: Jak docílit v manželství k rozkladu z popudu manželčina na radu Ruth Smythersové, frustrované feministky.
? 1894
Historický pohled na šíření křesťanství mezi slovanskými národy, zaobírající se především těmito prvopočátky a údobím počátečních misí a přijetím křesťanství jako sobě vlastního náboženství.
Katolický spolek v Praze 1879
První kniha ze souboru knih se obšírně a podrobně zaobírá dobou husitskou a poměry v zemích českých před i po tomto období českých dějin. Velká část je věnována procesu s Janem Husem i celým následujícím husitským hnutím.
Jan Jelínek v Praze 1904
Kniha obšírně popisuje historii Moravy, jak z období vlády Přemyslovců, tak i pozdější události, a to až po rok 1848, tedy po nástup císaře Františka Josefa I.
A. Píša v Brně 1906
Příběh pětice hochů v době prvorepublikové, odehrávájící se na maloměstě a psáný barvitým a humoristicky nadsazeným jazykem Karla Poláčka.
Československý spisovatel 1972