![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Uplatnění medu nejen jako suroviny k výrobě pochutin, ale i nápojů či k léčebné procedůře, k tomu i využití vosku nejen v domácnosti.
Stranislav Pospíšil v Chrudimi 1886
První díl se zaobírá botanickým rozborem obilnin, jejich vlastnostmi pro hospodářství, stejně tak je část knihy věnována plevelu a škůdcům. Druhý díl nás provede řádným čištěním obilovina a stroji k tomu určenými.
Mlynářské noviny v Praze 1922
Popis čínské říše, jeho národů i mravů a jiných zajímavostí z této země.
České lidové knihkupectví Josefa Spriugra v Praze 1900
Turecké národní uvědomění bylo vždy silnější než ortodoxní náklonost k islámu. Mnohem pragmatičtější Turci tak přijali sunnitský islám dle svých představ. Ovšem skutečný revoluční zásah do jejich životů udělal Mustafa Kemal, zvaný později také Atatürk - Otec Turků. Během jedné generace vybudoval moderní stát založený na islámské tradici se silným napojením na západoevropský svět, což Turkům v očích ortodoxních muslimů vyneslo cejch odpadlíků. Poněkud temnější stránkou silného národního uvědomění Turků je jejich postoj k menšinám...
Melatrich v Praze 1941
Zajímavý náhled do histrii všech existujících hasičských sdružení na Moravě a ve Slezsku, včetně vyjmenování jejich členů, výbavy a zásahů.
Česká ústřední jednota hasičská Markrabství moravského 1898
Významný český cestovatel popisuje nejen své zážitky z Jižní Ameriky, ale prokládá je spoustou zajímavých poznatků a odborných postřehů. Četné fotografie dokumentují zvyky a tradice Indiánů různých kmenů v oblasti Paraquaye, Argentiny, Bolivie a Brasilie. Jako jednomu z mála bělochů mu bylo dovoleno pozorovat život těchto domorodců přímo v jejich přirozeném prostředí.
Novina v Praze 1943
Přednáška o životě a díle tohoto významného pedagoga.
Státní nakladatelství v Praze 1920
Podmínky Podkarpadské Rusi během první světové války a připojení této země k tehdejší Československé republice.
Československý Cizinecký úřad v Praze 1919
Podrobný pohled na Rusko jako rozmanitý celek geografický s neopomenutím na historický pohled a události vedoucí ke vzniku této mohutné říše.
Melatrich v Praze 1933
Soupis a popis veškerých železničních drah v Rakousku-Uhersku.
L. Štorkán a Al. Jaroš
Bernard, později církví prohlášen za svatého, byl významnou církevní osobou 12. století, kterého respetkovaly i nejvýznamnější evropské dvory. Přišel do řádu cisterciáků a mladý skomírající řád dostal novou krev. A nejen to. Řád se stal tím nejmocnějším v Evropě a samotný Bernard se stal iniciátorem druhé křížové výpravy.
Papežské knihtiskárny benediktinů rajhradských v Brně 1891
Život a smrt významného prvorepublikového politika a ministra financí Aloise Rašína.
Orbis v Praze 1934
Dobrodružství a příhody,které zažil baron Prášil na Rusi, ve válce s Turky, v říši sultánově i jinde.
František Šimáček v Praze 1906
Kazan je míšenec vlčáka a vlka a žije z lidmi až do jednoho nepříjemného zážitku, kdy následně uteče do divočiny a zde potká svoji družku - vlčici Šedku.
- - -
O přípravách a průběhu občanské války mezi Unií a Konfederací s poměrně obsáhlým vylíčením a také o osudech Čechů bojujících na obou stranách.
August Geringera, Chicago 1889
Kniha, která představuje šestidílný přednáškový cyklus, se zabývá náboženským hnutím v Čechách až po dobu, kdy plně zaujal svojí osobností Mistr Jan Hus.
J. Otto v Praze 1915
Statistický přehled podílu českého a německého obyvatelstva na Moravě v druhé polovině 19. století.
nákladem vlastním r. 1873
Erbovní rodiny patřily mezi nižší šlechtu a její jádro povětšinou tvořili povýšení měšťané do stavu šlechtického, někdy se jednalo i o méně významné vladycké rody. Dělo se tak především od 16. století, čímž vznikala nová "méně urozená" šlechtická vrstva, ovšem s majetkovým základem a své povýšení získávali od císaře za zásluhy dvoru či mocnářství.
Královská společnost nauk v Praze 1873
Vše o eletrotechnice a elektřině z pohledu konce 19. století, se spoustou dobových praktických ukázek, historií objevu této energie, o lidech, kteří se o její průzkum i uplatnění zasloužili. Dobové ilustrace nám vyjeví zařízení, které dnes působí archaicky, ale ve své době znamenaly naprostý převrat a přínos do života lidí a pokroku, předěl mezi dobou mechanickou a tou dnešní.
I.L. Kober v Praze 1897
Nešťastného trosečníka zachrání loď, kde se setká s podivnými věcmi. To je vše málo podle toho, co spatří na ostrově, ke kterému loď zamíří...
- - -