skvělá, bez chyby | špatná, četné chyby |
horší, drobné chyby | text nelze kopírovat |
Kniha, která představuje šestidílný přednáškový cyklus, se zabývá náboženským hnutím v Čechách až po dobu, kdy plně zaujal svojí osobností Mistr Jan Hus.
J. Otto v Praze 1915
Ernest Renan patřil k významným francouzským filozofům 19. století. Do popředí jeho zájmu se dostala bible a především pak její filozofický rozbor bez nálepky náboženského oblouznění.
Kniha Apoštolé (správněji Apoštolové) se snaží na základě dostupných poznatků přiblížit život prvních křesťanů v 1. století našeho letopočtu.
Dělnická knihtiskárna 1897
Životopis zakladatele premonstránského řádu, arcibiskupa magdeburského.
kanonie Strahovská v Praze 1877
Průvodní četba do poznání filozofie a náboženství budhistického.
Cyrill M. Höschl v Klatovech 1920
Otiskuji zde oba své články, psané na obranu kultu svatojanského, jež jsem loni napsal do »Národních Listů« a jež tolik rozruchu způsobily. (citace úvodní autorova)
nakl. „Vesmír“ v Praze 1921
Vznik amerických kolonií podřízených Anglii provázela taktéž touha o jiné náboženské zřízení, než jaké bylo v mateřské zemi. Jednotlivé osady se vyvýjely odlišně, od náboženské tolerance až po theokratické diktatury.
Jiný osud a moc měla katolická církev v Brazílie v období kolonie, posléze císařství a následně republiky, moc církví byla taktéž omezena i v jiných státech v průběhu 19. století.
Cyrillo-Methodějsá tiskárna a nakladatelství v Praze 1913
Fotografická publikace zahrnující sakrální místa země Rusínů a ostatních obyvatel Zakarpatska.
Kvasnička a Hampl v Praze 1929
Historie českého náboženského pohledu na věc od kališníků až po evangelíky v nově vzniklé ČSR. Kniha nezahrnuje Československou církev husitskou.
B. Kočí v Praze 1920
Podrobný přehled událostí v zemích český od nástupu umírněných kališníků k moci až po pražskou defenestraci roku 1618. Kniha se zabývá událostmi nejen z historického, ale i politického a náboženského pohledu a angažovanosti jednotlivých aktérů, kdy se nejedná o pouhý strohý popis událostí.
Šolc a Šimáček v Praze 1909